Török Gábor: újra van bal- és jobboldal?
Többen úgy vélik, hogy a Fidesz a 29 lépéssel érezhető elmozdulást tett a "régi", 1998-2002 közötti jobboldal irányába. De ennek néhány érv ellentmond ennek - olvasható Török Gábor politológus blogján.
Többen úgy vélik, hogy a Fidesz a 29 lépéssel érezhető elmozdulást tett a "régi", 1998-2002 közötti jobboldal irányába. De ennek néhány érv ellentmond ennek - olvasható Török Gábor politológus blogján.
A miniszterelnök ismertette azokat az első lépéseket, amelyek megítélése szerint a "nemzeti együttműködés gazdasági rendszerének alapjainak lerakása" miatt fontosak. De mi lehet a 29 lépés politikai hatása? - tette fel a kérdést Török Gábor politológus.
Míg a kormányalakítást megelőző két hétben tervezett módon, az ellenzéket zavarba hozva ért el sikereket az "új többség", a legutóbbi pár napban a dilettantizmus, a kapkodás és az össze-vissza beszéd jellemezte a Fidesz megszólalásait - írja Török Gábor a blogján.
Gyurcsány Ferenc, Molnár Csaba és Szanyi Tibor kivételével, néhány tartózkodás és távolmaradás mellett, a magyar parlament óriási többséggel fogadta el az állampolgársági törvény módosítását - írja Török Gábor politológus.
A Fidesz javaslata szerint 2014-ben már 198 (+13) fős egykamarás parlament alakulna, maradna a kétszavazatos rendszer, és az egyéni és listás ágak aránya sem változna - írja Török Gábor.
Kapitális politikai hibát követett el az MSZP - írja Török Gábor a blogján.
Talán másoknak is feltűnt, hogy a parlamenti bizottsági helyek elosztásáról szóló tanácskozáson a vezető szerepet negyven év alatti politikusok játszották – írja Török Gábor politológus.
Lehet-e még a törvényhozásból húsz évnyi jelenlét után búcsúzó MDF-ből és SZDSZ-ből politikai tényező? – teszi fel a kérdést Török Gábor politológus a blogján.
Lázár János a héten nem tett mást, mint folyamatosan gesztusoknak látszó időzített bombákat nyújtott át az ellenzéknek. A kormányzásra készülő párt szinte mindenbe belement, ami alapvetően nem veszélyezteti érdekeit - írja Török Gábor.
Török Gábor blogján egy korábbi bejegyzésének egyik hozzászólója felvetette, hogy miért nem lett politológus Gyurcsány Ferenc. Török Gábor szerint van némi igazság ebben.
A Fidesz szerdán bejelentette, hogy EP-képviselőjüket, Schmitt Pált jelölik a parlament elnökének. Sajnos a jelölésről egyelőre szinte semmilyen részlet nem derült ki; nem világos, hogy pontosan milyen eljárás alapján döntött a frakció, ki tette a javaslatot, hányan támogatták, és vajon volt-e ellenjelölt – olvasható a Török Gábor politológus blogján.
A meglepetés elmaradt. Idén szokatlanul hatékonyan működött a szivárgás, Orbán Viktor ma azokat mutatta be leendő kormánya minisztereiként, akikről a média már elég régóta "tudott" – írja Török Gábor politológus.
Az új parlamenti felállás a korábbinál kiszámíthatatlanabbá és érdekesebbé teheti a magyar politikát: az ellenzékbe került három párt speciális helyzete nagy könnyebbséget jelenthet a kormányzó Fidesz számára – írja Török Gábor.
A leendő miniszterelnök világossá tette, hogy mostantól a helyzet megváltozik: a kormányfő az irányítási jogot – egy alkotmánymódosítás segítségével – a miniszterelnök-helyettesre, azaz Navracsics Tiborra bízza – írja Török Gábor politológus.